Artyści - Country Festiwal 2017

Artysta

LONSTAR - Legenda polskiego country!


Lonstar to niekwestionowanie najważniejsza postać muzyki country w Polsce, inicjator i czołowa siła napędowa tej subkultury, jej autentyczna Żywa Legenda.

Piosenkarz, gitarzysta, autor przebojów, które stały się ponadczasowymi hymnami, producent własnych projektów muzycznych, promotor koncertów i festiwali, gorący propagator idei i stylu życia country w publikacjach, w cyklicznych autorskich audycjach radiowych i w programach TV. Kultowy bohater całego pokolenia polskich wykonawców i fanów country, cieszący się uznaniem i szacunkiem środowiska artystycznego w Polsce i USA.

Nazywają go „Człowiekiem Renesansowym”: z wykształcenia architekt (przez szereg lat czynny w tym zawodzie), grafik, malarz-akwarelista, projektant okładek płyt i plakatów, filmoznawca i mistrz ceremonii na festiwalach filmowych, tłumacz symultaniczny (języki angielski i włoski), tancerz współtworzący w Polsce modę na amerykańskie „line dances”.
Sam siebie woli określać jako uniwersalnego człowieka kultury. Wypowiada się w wielu dziedzinach sztuki. Jego życiową misją jest obrona kultury, piękna i ludzkiej godności przed zalewem obłudy, głupoty i miernoty. Lonstar to spadkobierca i kontynuator tradycji westernowych „Samotnych Jeźdźców”, który wierzy w dobro i przeciwstawia się siłom zła.


Artysta

BUDDY JEWELL - USA


Zadebiutował na scenie muzycznej country po wygraniu pierwszego inauguracyjnego serialu telewizyjnego
"Nashville Star" w USA Network.

Po wygraniu przez Buddy, Columbia Records wydał swój własny debiutancki album "Buddy Jewell", który zadebiutował na pierwszym miejscu na liście Billboard Top Country Album charts, a także # 13 na Top 100 Pop Chart Charts.

Płyta uzyskała certyfikat Gold później tego samego roku, sprzedając ponad milion egzemplarzy. Dwa pierwsze single Buddy, "Sweet Southern Comfort" i "Help Pour Out Rain" (Lacey's Song) znalazły się w pierwszej piątce na liście singli. Jewell kontynuuje kolejne 5 albumów "Times Like These", "Country Enough", "I Surrender All", "Wanted: LIVE" i jego najnowszy album "Mój ojciec Country".


Artystka

Alicja Boncol


Błyskotliwa gwiazda, będąca obiektem plotek i sensacji, a zarazem rzetelna Artystka, szanowana przez muzycznych profesjonalistów.

Zjawiskowo piękna i huraganowo dynamiczna w swym scenicznym wcieleniu, arcy-kobieca, budząca zwierzęce żądze wśród fanów, jest przy tym niebywale kontaktowa, ciepła, kumpelska, obdarzona szalonym poczuciem humoru.

To tak, jakby w jednej osobie spotkały się Dolly Parton, Shania Twain i Tina Turner. Co nie oznacza, że Alicja Boncol kogokolwiek naśladuje! Owszem, jej szkołą były dokonania wielkich artystek amerykańskiej muzyki country, dzięki czemu stała się najlepszą w kraju stylistką tego gatunku. Ala jest wyłącznie sobą. Każdy utwór, który śpiewa, czy to oryginalną kompozycję, czy standard wsławiony wcześniejszymi interpretacjami, zabarwia własną charyzmą, energią i sercem. No i jej głos. Krystalicznie dźwięczny, silny, przestrzenny, o dużej rozpiętości i nieskazitelnie czystej intonacji. Sprawdzający się w szerokim spektrum repertuarowym, od countrowej klasyki poprzez zmysłowe ballady aż po drapieżnego, rockowego „pazura”. Czasem o takich osobach mówi się, że mają w sobie „to coś”. W wypadku Alicji to poważne niedopowiedzenie. Bo ona ma w sobie „to wszystko”. Aż niesprawiedliwe!"


Artysta

BABSZTYL - recital z okazji 40 lecia


Polski zespół muzyczny grający mieszankę country, folku, popu i rocka. Dużo dobrej energii i ładnych melodii!

Babsztyl zadebiutował na Festiwalu Piosenki Turystycznej Bazuna w Gdańsku w 1977 r. W latach 1978–1979 uczestniczył w Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie, w 1981 r. w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki w Toruniu, gdzie został finalistą, w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w 1985 r. w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Zdobywał przy tym liczne wyróżnienia i nagrody.


Artysta

Mr. Jay - Francja


Jay od ponad dziesięciu lat występuje na europejskiej scenie muzycznej. Grał na największych scenach i festiwalach z udziałem "The Hawkins", a ostatnio z zespołem "Hat Trick".

Jego umiejętności gry na gitarze i niepowtarzalny styl Telekasterów naturalnie przyciągnęły go do coverów hitowych artystów z Ameryki, jak np. Vince Gill i Brad Paisley. Granie czystego country doprowadziło go do odkrycia ścieżki własnej ścieżki muzycznej.

Ze względu na swój talent jego aranżacje utworów, znalazły się na albumach tak znanych artystów jak znanych artystów John Permenter (USA) czy Marie Dazzler (fr). Dodatkowo Mr.Jay pełni rolę lidera zespołu Johna Petersona (3 laureatów nagrody MCA) podczas swoich europejskich tournée . Swojego talentu użycza także innym wykonawcom podczas wspólnych występów na scenie w Nashville. "From Now On" to pierwszy album Mr.Jay, ujawniający wiele aspektów utalentowanego artysty, który zawiera oryginalne utwory zrodzone z współpracy z artystami i współtwórcami piosenek, w tym z Marie Dazzler.


Artysta

Cashflow


Uczestnicy programu Must be the Music, Laureaci III miejsca na Country Music Award 2013 w Pullman City oraz II Miejsca w Przepustce do Mrągowa 2014.

Zdobywcy tytułu Nowy Wykonawca Roku 2015 wg Plebiscytu Dyliżanse. Otrzymali również nagrodę od forum countrymusic.pl w kategorii Wykonanie Roku 2015. Koncertują intensywnie w Polsce i za granicą.

Zespół Cashflow tworzą zawodowi muzycy oraz miłośnicy rock and rolla i muzyki country. Dzięki udziałowi w najważniejszych festiwalach tematycznych i uznaniu w środowisku muzycznym, zaliczają się obecnie do czołówki gatunku country/ rock n roll w Polsce.


Artysta

Honky Tonk Brothers


Zespół „Honky Tonk Brothers” powstaje na przełomie roku 2001/2002 z inicjatywy braci Roberta i Marcina Rybczyńskich, do których dołącza Kasia Kolczyńska oraz Zbyszek Tarasiewicz, stanowiąc już dalej razem trwały fundament zespołu.

Po ustawicznych próbach kształtowania podstawowego składu zostaje on uformowany na początku roku 2002. Do zespołu dołącza najpierw gitarzysta Piotrek Krakowski a nieco później grający na harmonijce ustnej Rafał Oryńczak.

Zespół występował na licznych festiwalach muzyki country, między innymi w Gliwicach, Polanicy Zdrój, Mrągowie zdobowając uznanie publiczności. Zespół jest doceniany także poza granicami kraju.


Artysta

Silent Rain - Czechy


Płyta Bluegrass "Silent Rain" z Czech powstała pod koniec 2009 roku.

Repertuar zespołu od samego początku skupiał się na nowoczesnym postępowym bluegrassu.

Występy zespołu wypełniają fajna muzyka i dobre samopoczucie i instrumentalne mistrzostwo.


Artysta

Alabama


Alabama Band to kwartet wokalno-instrumentalny wykonujący muzykę country.

Najchętniej wykonuje utwory z nowego nurtu muzyki country nie stroniąc jednak od standardów takich wykonawców jak Hank Williams, Johnny Cash, Bill Monroe, John Denver czy Ricky Skaggs.

Do naszych ulubionych wykonawców należą: Travis Tritt, The Eagles, Alan Jackson, Brooks & Dunn, Gary Allan, i Brad Paisley. Z przyjemnością wykonujemy również kompozycje z repertuaru takich sław jak Chuck Berry, Eddie Cochran, Blackhawk czy Lynyrd Skynyrd. Niewątpliwym atutem zespołu jest trzech śpiewających gitarzystów oraz dynamiczny, taneczny repertuar doskonale sprawdzający się na wszelkiego rodzaju imprezach .


Artysta

Jeff Shiffman + Box Canyon - USA


Z country w rodowodzie, z rocknrollem płynącym w żyłach, z bluesem w sercu i funkowym przytupem formacja BOX CANYON od roku gości na polskich scenach

Tworzy ją czterech muzyków z trzech różnych krajów. Oliver Skett gitarzysta z Anglii, dwóch Ślązaków Michał Rostański i Artur Iwanecki oraz twórca całego zamieszania Amerykanin z Nowego Jorku Jeff Shiffman.

Powstały w Katowicach zespół na scenie prezentuje dźwięki tak zwanych Americana, będącej mieszanką ulubionych jankeskich rytmów. W 2013 roku zespół nagrał piosenkę "Art of the Ride", która stała się hymnem Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Motorowych pod tym samym tytułem.


Do zobaczenia pod sceną!